Genital Lazer

Lazeri uzun süredir tanıyoruz. Cilt güzelleşme ve gençleştirme, cilt problemlerin tedavileri, epilasyon…
Peki, lazerin kadın doğumda da kullanıldığını biliyor musunuz?

Vajina ve dış genital organların cilt ve cilt altı dokulara etki ederek kan dolaşımını arttırır ve bağ dokusunu güçlendirir.
Cildin sıkılaşmasını, yeniden elastikiyet kazanıp gençleşmesini, rengin düzelmesini sağlar.
Vajinanın ve dış genital organlarının gevşemiş ve sarkmış dokuları toparlayarak yeniden genç görünümüne kavuşmasına yardım eder.
Vagina sıkılaştırma ve gençleştirme
Vajinal kuruluk ve tekrarlayan vajinit tedavisi
Destek dokuların gevşemesinden kaynaklanan idrar kaçırma tedavisi
Vulva (dış genital organın) toparlanması ve gençleştirmesi
Vulva ve çevre cildinin beyazlatması
Gebelik ve doğumda oluşan çatlak ve izlerin düzeltilmesi
Genital siğil tedavisi
Lazer ile dokuların gevşeme, yaşlanma ve sarkmasından oluşan problemler, ameliyat olmadan, ağrısız ve kısa süren tedavi ile çözülür.

Lazerle Vajinal Daraltma – Gençleştirme

Cinsellik ve cinsel haz insan yaşamının önemli bir parçasıdır. Zor doğumlar, iri doğumlar, cinsel ilişki, kürtaj, doğumda açılan kesiler, yaşlanma, genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı vajinada oluşan genişlemeler ve katlantı kaybı cinsel hazzı ve orgazmı yakından etkiler.

Vajindeki bu genişleme ve elastikiyet kaybı kadında cinsel açıdan kendisini yetersiz hissetmesine, utanmasına ve kendine güvenini kaybetmesine neden olur. Ayrıca partneri de genişlemeden dolayı cinsel ilişkiden daha az zevk alır ve ilişki sıklığı azalır.

Vajinada bu genişlemeler ileri düzeyde olmadığı müddetçe lazerle tedavi edilebilirler. Çok ileri düzeydeki vajinal genişlemelerde ve idrar kesesi ve rektum sarkmalarında ameliyatla vajinayı daraltmak gerekir.

Lazer vajinal daraltma fraksiyonu lazer (CO2) veya fraksiyonel erbrum lazerle (Er: Yag) yapılır. Vajina içine kanal uzunluğunun en derin noktasına kadar vajinal prob yerleştirilir. En derinden en uç noktaya kadar kişiye göre değişen enerji düzeylerinde vajina duvarlarına lazer atışları yapılır. İşlem ortalama 10 – 15 dakika sürer. Lazer ışınları vajen mukozasına uygulanan sıcağın etkisiyle bağ dokusunu uyarır ve kolajen liflerini kısaltır. Lazerle vajinal daraltmada cerrahi yolla yapılan daraltmaya göre önemli avantajlardan biri de bu daralmanın tüm vajina uzunluğu boyunca olmasıdır. Ayrıca cinsel hazzı artıran vajina mukozasındaki katlantıları da artırmaktadır.

Uygulama ağrısız ve acısızdır. Herhangi bir anestezi yöntemi uygulamaya veya uyuşturucu krem kullanmaya gerek yoktur. Genellikle 1,5 ay arayla yapılan 2 seans yeterlidir. İhtiyaca göre seans sayısı artırılabilir. İşlem sonucu oluşan etkinin en üst noktada koruması için yılda bir veya 2 yılda bir işlem tekrarlanabilir.

Ayrıca lazerle yapılan bu işlem bir vajinal gençleştirmedir. Yani daralma etkilerinden sadece biridir. Aslında daralma değil de vajinayi ideal boyutlarına getirme demek daha doğrudur. Yani dar bir vajeni daha daraltmaz ama geniş olanı normal boyutlarına getirir. Vajen mukozasına verilen lazer enerjisinin oluşturduğu ısıyla kollajen ve bağ dokusu yenilenir, sağlıklı vajinal salgılar ve bezler daha iyi salgılanır. Vajinanın enfeksiyonlara karşı direnci artar. Geçmeyen ve dirençli vajinal enfeksiyonlar tedavi edilir. Gene kötü akıntılara sebep olan rahim ağzı yarası tedavi edilir. Vajen tamamen gençleşip sağlığına kavuşacağı için yenilenir ve salgılar salgılar ve böylece vajinal kuruluk tedavi edilir. Ayrıca beraberinde idrar kaçırmada varsa aynı işlemle tedavi edilir.

İşlem ameliyat olmadığı için cerrahi işlemlerde görülen kanama enfeksiyon gibi hiçbir yan etki görülmez. İç genital organları etkilemediği için doğurganlığı ve adet düzenini de etkilemez.

Gözle görülür bir etkinin ortaya çıkması ortalama 1 ayı bulur.

Hemen günlük işlere dönülebilir. Banyo yapılabilir. Dinlenmek gerekmez. 7 – 10 gün arasında havuz ve denize girilmemelidir. Bir hafta hafif akıntı olabilir ama normal yaşama olumsuz tesir etmez.

Nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore. Sed ut perspiciatis, unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam eaque ipsa, quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt, explicabo.

Make an Appointment