Büyük bir mucizevi hediye olan anne olmak, bazı bayanların anne olmaya hazır olmaması, maddi yetersizlik, eş durumu ya da sağlık problemleri gibi hayat şartlarından ötürü kürtaj ile son bulmaktadır. Kürtaj, beklenilen ya da beklenilmeyen gebeliklerin, rahimden tahliye edilmesi sureti ile cerrahi müdahale yöntemleri sayesinde bebeğin alınma işlemidir. Beklemediği anda hamile kalan bayanların en büyük korkusu ise, bir daha hamile kalıp kalamayacağı endişesidir. Çünkü, toplumda kulaktan kulağa yayılmış olan kürtaj sonrası kısırlık hakkındaki yanlış bilgiler, bayanları korkutmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre, Kürtaj işleminde gerekli sterilizasyon işlemlerinin yapılması, işlem sırasında hastanın rahmine nazik ve aceleci olmayan bir yöntem ile yaklaşılması ve temizlenmesi halinde kürtaj sonrası hamile kalmamak için bir neden yoktur. Ancak, Kürtaj işleminin, hijyenik bir ortamda yapılmaması, ya doktor olmayan kişiler tarafından az biraz bilgi ile gerçekleştirilmesi sebebiyle, parça kalma ile tekrar kürtaj olma, rahim yırtıkları, rahmin delinmesi gibi faktörler ile hamile kalma şansı azalmaktadır. Ancak her kürtajın kısırlık yaptığı söz konusu olmamakla birlikte, kürtaj olunan ay içerisinde hamilelik bile söz konusu olabilmektedir.  Kısırlık, yumurta atılmaması ya da yumurtaların kalitesiz olması gibi hormonal durumlarla ilgilidir. Ancak, kötü bir kürtaj işlemi ile yakalanan hastalıklar nedeniyle bebeğin rahme tutunması zorlaşabildiğinden dolayı, hamilelik zorlu süreçler ile sağlanabilir.

Bu nedenle, Kürtaj yaptıracağınız doktoru iyice araştırmalı ve kürtaj olacağınız yeri incelemeniz, ilerde kısırlık gibi sorunlar ile karşılaşmanızı engeller. İnternet üzerinde bayanlar deneyimlerini paylaşmakta ve Bursa da kürtaj yapan yerler ve doktorlar hakkında yorumda bulunmaktadır. Bu yorumlar ile yola çıkarak, kürtaj için en doğru hastaneyi, doktoru veya kliniği bulabilirsiniz.

Bursa Kürtaj olarak bize gelen tüm hastalarımız ile detaylı bir görüşme yaparak, psikolojik olarak kürtaja hazır olup olmadığına emin olmak isteriz. Kliniğimizde bulunan tüm aletlerimiz her gün belirli strelizasyon işleminden geçerek, bir sonraki hastanın sağlığını güvence altına almış oluruz. Kliniğimizi ziyaret edebilir, doktorlarımız ile kürtaj hakkında bilgi almak amacıyla görüşebilir, sizin için en uygun zamanda kürtaj için randevu alabilirsiniz.

Bursa kürtaj işlemlerini kliniğimizde güvenle yaptırabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz