Sağlıklı, Güvenilir, Estetik, Gizli Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi‎.

Kısa Sürede Ağrısız, Acısız Himenoplasti. Kızlık Zarı Dikimi, Tamiri, Onarım ve Muayenesi

Bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdır. Bilgileriniz tümüyle gizli tutulacaktır. .
(T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG., 01.08.1998, 23420)

Hymenoplasti (Kızlık zarı dikimi)
Kızlık zarının yırtılma nedeniyle onarımı, günümüzde cerrahi müdahale ile dikilerek mümkün kılınmaktadır. Bursa’da geçici ve kalıcı olmak üzere iki şekilde Hymenoplasti (kızlık zarı dikimi) ameliyatları yapılmaktadır.
Hymenoplasti konusunda kafalarda oluşan soru işaretlerine netlik kazandırmak üzere açıklamalarda bulunan Dr. Yulia Doster, “Yırtığın oluş zamanına ve dokuların vereceği cevaba göre gerçekleştirilen ameliyatlarda başarı sağlanmaktadır. Cerrahi müdahaleyle onarım sayesinde kızlık zarı, eski anatomik yapısına geri dönerek cinsel ilişki sırasında yeniden yırtılır ve kanama olur” diye aktarıyor.
Hymenoplasti ile ilgili başarılı ameliyatlara imza atan Dr. Yulia Doster, aşağıda sıraladığı bilgiler ile pek çok soru işaretini ortadan kaldırıyor. Dr. Yulia Doster’ın kızlık zarı dikimi ile ilgili verdiği bilgilerse şöyle:
Özel bir koşula bağlı kalmaksızın erken müdahale ile dikilen yırtıkların tedavisi ve iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir. Üzerinden uzun zaman geçmiş yırtıklardaysa “flep” adı verilen kalıcı yöntemle onarım önerilmektedir. Bu nedenle, Bursa’da güven duyulan ve hastane ya da klinik koşulları güvenilir olan uzmanlarla görüşmek önem arz etmektedir.
Geçici kızlık zarı dikimi yapılacak durumlarda hasta, evlenmeden 1-2 gün önce yapılan cerrahi onarımla başarı sağlayacaktır. Böylece, kızlık zarının yırtılan yaprakları birbirine dikilerek ilişki sırasında buradan kanama gerçekleşecektir. Diğer yöntem olan “flep”, yani kalıcı yöntemdeyse vajina’nın alt duvarından bir parça kaldırılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Burada yeniden yapılandırılan kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanama oluşur. Bunun yanı sıra hasta daha önceden düşük, doğum veya kürtaj gibi olaylar yaşadıysa kalıcı yöntem yapılırken daraltma işlemi de yapılabilmektedir.
Bursa Kızlık Zarı
Bursa’da kızlık zarı onarımı, isteğe göre, genel anestezi altında hasta uyutularak ya da lokal anestezi ile bölgesel uyuşturularak yapılabilir. Hasta, lokal anestezi sırasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Bursa’da genel anestezi ile yapılacak ameliyatlar daysa hasta, doktorun önerisiyle cerrahi müdahaleden önce en az 6 saat hiçbir şey yemez ve su içmez. Kızlık zarı için gerek Bursa gerekse de Mudanya, Nilüfer, Osmangazi, Kestel, İnegöl, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Bandırma, Karacabey, Dursunbey gibi çevre il ve ilçelerden gelen hastalarımızın randevularına özen verilmekte olup, mahremiyet gereği aynı saatte başka bir hastaya randevu verilmemektedir
Geçici kızlık zarı onarımında ameliyat ortalama 10-15 dakika sürerken kalıcı yöntemde (flep) ameliyat ortalama 30-40 dakika arası sürmektedir. Eğer vajina daraltma işlemi de yapılacaksa ameliyat süresi yaklaşık 20 dakika daha uzayacaktır.
Bursa’da “hymenoplasti (kızlık zarı dikimi)” başarılı ameliyatlarla yapılmaktadır. Kadın doğum uzmanları ya da plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan ameliyatlar, hastane veya hastane koşullarına sahip sağlık merkezlerinde daha steril ve güvenli şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bursa’da kızlık zarının dikimi ve genital estetik operasyonları geçici ve kalıcı kızlık zarı tamiri ile ilgili merak ettiklerinizi site içersinde ilgili kategorilerde bulabilirsiniz.

Leave a comment